«تكرر ادرار» و درمان آن

تقرير جلسه استاد خيرانديش در راديو قرآن

بسم الله الرحمن الرحيم

بسم الله الرحمن الرحيم

سلام
صبح زيباي شما بخير
در ادامه بيماري‌هاي سرد، امروز مي‌خواهم بيماري مهمي را مطرح كنم كه امروزه بسيار رايج است و به نوعي همه افراد ميانسال و كهنسال درگير آن هستند. در سالهاي اخير هم اين بيماري  رايج‌تر شده است و آن بيماري «تكرر ادرار» يا ريزش شبانگاهي ادرار است.
اين بيماري در ميان اطفال رايج بود اما در سالهاي اخير اين بيماري به ويژه افراد بالاي 35 سالگي و 40 سالگي را هم البته بيشتر در شب اذيت مي‌كند.
تكرر ادرار ناشي از سردي است. مخصوصا در فصل سرد و هنگامي كه شام، غذاي سرد و مواردي مانند سركه و چاي زياد مي‌خورند تكرر ادرار در آنها بيشتر مي‌شود. كساني كه سابقه جراحي و مخصوصاً سابقه بي‌حسي موضعي در ناحيه كمر داشته‌اند و افراد سرد مزاج و كودكان بيشتر در معرض اين بيماري هستند. در استانهاي شمالي كه مردم با رطوبت بيشتري درگير هستند بيشتر با اين بيماري مواجه مي‌شوند.
براي پيشگيري از بروز اين بيماري بايد از غذاهاي گرم استفاده كرد. مخصوصا در شامگاهان غذاي گرم استفاده كنيد.
يك داروي ويژه هم براي درمان آن پيشنهاد مي‌كنيم كه خودتان مي‌توانيد اين دارو را با تركيبي از سياه دانه و عسل تهيه كنيد. يك واحد سياهدانه را بكوبيد و با 3 تا 4 برابر آن، عسل مخلوط كنيد و روزي چند مرتبه به خصوص شب‌ها يك مرتبه آن را به اندازه يك قاشق ميل كنيد.
همچنين كمر و شكم خود را با روغن‌هاي گرم مثل روغن كنجد، سياهدانه يا كوهان شتر چرب و گرم كنيد.
با اسانس يا عصاره گياه خيلي تند هم يك پيشنهاد درماني خيلي سريع الاثري دارم و آن اسانس گزنه است كه به شكل قطره و خيلي مفيد است و آن را مي‌توانيد همراه با روغن‌هاي گرم به كمر و شكم بماليد.
ساكنان استانهاي شمالي كشور كه با رطوبت زيادي مواجه هستند مي‌توانند از گزنه خشك، در سوپ استفاده كنند يا هنگامي كه غذاهايي مثل ماهي شكم پر، تهيه مي‌كنند از گزنه‌ هم در تركيب سبزيجات آن استفاده كنند. اين گياه گرم، سردي هاي ناشي از مصرف غذاهاي ديگر را مهار مي‌كند.
پيشنهاد خيلي خيلي فوري هم براي كوهنوردان و ورزشكاران دارم كه داروي خوبي براي جلوگيري از تكرر ادرار و گرم شدن بدن است و آن تهيه يك ماده غذايي با تركيبي از فلفل و عسل است. فلفل سياه يا قرمز فرقي نمي‌كند. آن را پودر كنيد و 2 واحد از آن را به 5 واحد عسل مخلوط كنيد و يك قاشق مرباخوري از آن را ميل كنيد.
گاه ورزشكاران و كوهنوردان دچار ريزش قطره‌اي يا تكرر ادرار مي‌شوند. اين اتفاق در اثر سردي شكم رخ مي‌دهد. وقتي وارد هواي سرد مي‌شويد و لباس كافي نداريد يك قاشق مربا خوري از اين تركيب را بخوريد، آن قدر تن شما را گرم مي‌كند كه حتي نياز به پوشش زياد هم نداريد.
اين تركيب براي درمان افسردگي و عصبانيت هم بسيار مناسب است. آدم‌هاي افسرده و بداخلاق مي‌توانند با مصرف اين دارو براي رفع افسردگي ‌فوري‌شان اقدام كنند.
انشاءالله گرم و پرتوان به مسير سعادت‌مند زندگي ادامه بدهيد.

تقرير جسله آموزشي استاد «حسين خيرانديش» پخش شده از راديو قرآن. ساعت 8:30 روز ‌شنبه 9 دي 1391


+ نوشته شده در  شنبه نهم دی ۱۳۹۱ساعت 8:58  توسط محمد مهدي شيرمحمدي  |